Pokker

Pokker on maailma üks kõige populaarsemaid mänge nii online keskkonnas kui ka füüsiliselt mängides. Tegemist on mänguga, mida on lihtne mängida ja mil ... Loe rohkem

Mis inimestele meeldib pokkeri juures?

Pokkeris on täiuslik tasakaal nii õnne kui ka oskuste vahel. Mängus on piisavalt strateegiat, et tõsiselt suhtuvad mängijad selles tõeliselt hästi hakkama saaksid, kuid piisavalt juhuslikkust, et ka igal vähem kogenud mängijal võiks olla piisavalt õnne, et ta suudaks suuri võite saada.

Abiks on ka see, et nagu enamiku teiste populaarsete strateegiamängude puhul, nii on ka pokkerit lihtne õppida, sest mängus on suhteliselt lihtsad reeglid. Online pokkeritoas mängida on mugav ja lihtne ja mängimiseks pole online keskkonnas vaja isegi rahaga riskida. Mängu kõrgematel tasemetel on edukalt mängimiseks siiski kaasatud ka erinevad keerulised strateegiaid.

+ Plussid

Mängu on lihtne õppida ja mängida ning reeglid on lihtsalt omandatavad

Mängus on mitmeid erinevaid variatsioone ja strateegiaid

Hea õnne korral võid võita turniiridel suuri summasid

- Miinused

Õnne puudumisel saad rahalisi kaotusi

Online pokker on mõnel juhul sõltuvust või stressi tekitav

Online keskkonnas mängides puudub teiste mängijatega vahetu suhtlus

Erinevad pokkeri variatsioonid

Mängimiseks on olemas mitmeid erinevaid pokkerimänge, millest igaüks on erineva stiili ja keerukusega. Alljärgnevad viis variatsiooni on kindlasti proovimist väärt ja oskuste omandamiseks võiks neid kõiki mängida.

1. Texas Hold'em poker

Kõigi aegade klassika ja ideaalne lähtepunkt mängimiseks, kui oled uus mängija, kes soovib mängida ja esmalt oma oskusi lihvida. Käed mängitakse välja järgmistes etappides:

Pre-flop – igale mängijale jagatakse kaks avatud kaarti pildiga allapoole

Flop – kolm "kogukonna" kaarti, mis jagatakse väärtusega ülespoole

Turn – neljas ühine kaart

River – viies ühine kaart

Panused tehakse peale eeltoodud etappe ja mängijad maksavad panuse, tõstavad panust või loobuvad käest. Eesmärk on saada seitsmest saadaolevast kaardist parim viie kaardiga käsi või vastased mängust välja bluffida.

2. Omaha

Mäng sarnaneb Texas Hold’emiga, kuid Omahas saavad kõik mängijad endale neli avakaarti ja koos kolme ühise kaardiga kasutada neist ainult kahte kaarti. Panustamine ja kaartide jagamise etapid jäävad samuti samaks.

3. Seven-card Stud poker

Seven-card Stud mängus on kaks kuni kaheksa mängijat ning floppi ega ühiseid kaarte pole. Selle asemel algab mäng kahe kaardiga, mis on väärtusega allapoole ja kolmandaga väärtusega ülespoole.

Mängijatele jagatakse seitse kaarti, kolm väärtusega allapoole ja neli väärtusega ülespoole. Võidab seitsmest jagatud kaardist viie kaardiga parima käe omanik.

4. Five-Card draw

Alustuseks jagatakse mängijatele viis kaarti ja toimub esimene panustamisvoor. Tehes panused saab seejärel vahetada kaarte ja liikuda edasi järgmisesse panustamise vooru. Pärast seda võidab parima käega mängija või mängija, kellel õnnestus teised käe mängimisest välja bluffida.

5. High-Low

High Low kohandab Seven-card Stud variatsiooni, nii et võita saab kõrgeima või madalaima käega. Samuti võib olla kaks võitjat, kes jagavad panga.

Loomulikult on variatsioone veel, kuid need on peamised online keskkondades või kasiinodes mängimiseks mõeldud populaarsed mängud. Mängida ja proovida tasub neist kindlasti igaüht.

Poker hands

poker hands

Tutvustame alljärgnevalt erinevaid pokkerikäsi, mida kaartidega saab mängus moodustada, alustades kõige tugevamast ja lõpetades kõige nõrgema käega.

Kas pokker on õnne- või oskusmäng?

Kas pokker on õnne- või oskusmäng

Arutelu selle üle, kas pokker on õnne- või oskusmäng, kestab tõenäoliselt seni, kuni mäng eksisteerib. Nagu teised online hasartmängud, nii omab ka pokkeris õnn märkimisväärset rolli, eriti kui lühiajaliselt mängida. Erinevalt teistest mängudest online kasiinos on pokker siiski üks oskusmäng ja professionaalid teenivad selle mängimisega raha, kuna nad on lihtsalt teistest paremad mängijad.

Bluffimine

Bluffimine on mängimiseks kasutatav strateegia, millega mängija proovib nõrgema käega mängida sellisel moel, et teised mängijad käe mängimisest loobuksid ja tal õnnestuks mängu pandud žetoonid endale võita.

Bluffimine on mängus kõige olulisem oskus, kuid mitte kõik mängijad ei suhtu sellesse samamoodi. Mõned mängijad mõtlevad väga konservatiivselt ja vaatenurgast, et teised mängijad võtavad bluffimisega asjatuid riske. Kuigi on tõsi, et mõned mängijad kasutavad bluffimist liigselt, on ka palju mängijaid, kes arvavad, et nende vastased või nemad ise teevad seda liiga sageli, kuigi tegelikult nad ei tee seda piisavalt.

Bluffimise puhul tuleb meeles pidada, et see on kasutamiseks eriti efektiivne reaalsetes laudades. Online keskkonnas mängida ja bluffida on riskantsem, sest vastase käe tugevust või enda käe tugevusest mulje loomist on online laudades keerulisem saavutada.

Proovi pokkerit tasuta!

Online kasiinode suur eelis on see, et iga mängija saab pokkerit mängida ka täiesti tasuta. Tasuta mängimiseks on mõeldud Texas Hold'em Poker online freeroll turniirid, samuti virtuaalse rahaga lauad, kuhu istudes saab mängida ilma päris raha kasutamata või mikropanustega.

Kõige mõistlikum koht algajatele mängimiseks ongi ilmselt freeroll turniirid. Põhilised oskused saavad online keskkonnas kiiresti omandatud ning samuti on need turniirid hea võimalus edu korral saldole täiendav summa võita.

Author image

autor

Ana Jaansalu